Güvenli Ödeme

Güvenli Ödeme

Firmamızın SSL Sertifikası Bulunmaktadır.

 Visa / Mastercard Kullanma Nasıl Olur?

3D Secure, Bu sistem internet üzerinden kredi kartı ve banka kartıyla yapılan alışverişlerde güvenliğin artırılması için geliştirilmiştir.

Visa ve MasterCard'ın geliştirdiği bu "güvenli sanal alışveriş" çözümleri ile hem kart sahipleri hem de üye işyerleri sahtekârlıklara karşı güvence altına alınmıştır.

Verified by Visa ve MasterCard SecureCode logoları bulunan sanal işyerlerinden yapılan online alışverişler Visa ve MasterCard güvencesi altındadır.

3D Secure sisteminde, sanal ödeme işlemi gerçekleşirken, banka tarafından kart sahibine sadece kendisinin bildiği ödeme şifresi sorulmakta ve kart sahibinin kimliği doğrulanmaktadır. Bu şekilde yetkisiz kişilerin internet ortamında alışveriş yapması engellenmektedir.

Kart sahibi, kartını internet bankacılığı kanalıyla bankasına kaydettirir. Kartına bağlı bir şifre ve güvenlik soru/cevap tanımlar. Kart sahibi, sisteme uyumlu sanal işyerinde alışverişini yapar ve ödeme bölümüne geçer. Kişi şifresini girerek işleme devam eder. Şifre, banka tarafından doğrulanınca işlem tamamlanır.